Korzyści z ekologicznej pościeli i jak może zmienić jakość snu

Zalety ekologicznej pościeli i jak może zmienić jakość snu?

Wraz ze wzrostem świadomości na temat zdrowego stylu życia, zwiększa się zainteresowanie tkaninami organicznymi. Bawełna, popularna także pod nazwą bio bawełny coraz częściej wykorzystywana jest przy tworzeniu produktów dziecięcych, odzieży czy pościeli.

Czym różni się bawełna organiczna od zwykłej bawełny?

Bawełna jest jedną z najpopularniejszych tkanin dostępnych na rynku. Wiąże się to z jej właściwościami, materiał ten pozwala skórze oddychać. Oprócz tego dobrze pochłania wilgoć i ma właściwości termoregulacyjne. To właśnie te cechy sprawiają, że chętnie jest wykorzystywana przy szyciu pościeli, bielizny i produktów dziecięcych. Ponieważ bawełna powstaje z włókien roślinnych, plantatorzy coraz częściej sięgają po środki chemiczne i owadobójcze, aby zwiększyć opłacalność upraw. Coraz częściej sam proces zbierania bawełny czy tworzenia przędzy wiąże się z użyciem chemii, co nie pozostaje obojętne dla Twojej skóry.

Bio bawełna różni się od zwykłej bawełny procesem produkcji. Już na samym jego początku, plantatorzy rezygnują ze stosowania środków chemicznych i sztucznych nawozów, a zastępują je naturalnymi odpowiednikami takimi jak kompost czy obornik. Zbiór plonów odbywa się w tradycyjny, ręczny sposób. Dalsze etapy wytwarzania tkaniny zakazują używania niebezpiecznych chemikaliów, dopuszczając do produkcji jedynie środki i barwniki bezpieczne dla środowiska i człowieka.

Nasz sklep internetowy https://estella.eu/ oferuje pościel z bio bawełny w ośmiu wariantach. W zakładce pościel – biobawełna znajdziecie informację odnośnie składu, a także rozmiaru poszewek na kołdrę czy poduszkę. Nasze komplety różnią się od siebie wymiarami oraz liczbą poszewek na poduszki.

Jakie są zalety bawełny organicznej?

Trwałość – naturalne warunki, w których uprawiana jest bawełna bio sprawiają, że staje się ona odporniejsza na czynniki zewnętrzne. Niechroniona środkami chemicznymi roślina, sama musi wytworzyć mechanizmy obronne. Z tego powodu bawełna organiczna nie przeciera się tak szybko, jak przemysłowa. Jest ona bowiem tkana w grubsze sploty, co czyni ją bardziej wytrzymałą na rozciąganie, rwanie czy pranie. Tkaniny nie tracą sprężystości i są nawet o 30% mocniejsze od włókien zwykłej bawełny.

Termoregulacja – bawełna przemysłowa częściowo z czasem traci swoje naturalne właściwości. Bawełna organiczna jest przewiewna. Chroni ciało zarówno przed przegrzaniem, jak też wychłodzeniem. Grubsze włókna mają większą chłonność, przez co ciało na dłużej pozostaje suche i mniej się poci, a skóra nie jest narażona na reakcje alergiczne. Bio bawełna świetnie sprawdza się więc w przypadku alergików czy osób z atopowym zapaleniem skóry.

Przyjazna środowisku – produkcja materiałów organicznych wymaga przestrzegania rygorystycznych zasad. Unika się chemii, nie zanieczyszcza się zbiorników wodnych szkodliwymi substancjami, a także znacznie ogranicza zużycie wody. Dodatkowo na plantacjach panuje większa kontrola poszanowania pracowników. To aspekty, które są istotne dla osób, dla których ważne jest środowisko.

Komfort noszenia – certyfikowane tkaniny są przyjemne w dotyku. Bawełna organiczna jest przyjemna w dotyku, bardziej miękka i delikatna. Doskonale sprawdza się w przypadku skóry wrażliwej.

Pościel z bawełny organicznej – dlaczego warto?

Mówi się, że człowiek przesypia nawet 1/3 czasu swojego życia. Sen ma duże znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Przynosi ulgę w chorobie, wspomaga zdrowy wygląd oraz kondycję mięśni i kości, a także uspokaja skołatane nerwy. Dlatego istotne jest, by przesypiać odpowiednią liczbę godzin, ale także zadbać o to, by był on komfortowy.

Pościel z bio bawełny utrzymuje ciepło, jednocześnie chroniąc przed przegrzaniem. Jej delikatna i miękka struktura wpływa na odczuwanie przyjemnego stanu odpoczynku. To z kolei wpływa na jakość snu, a w efekcie na utrzymanie dobrej kondycji przez cały dzień.

Organiczna pościel od Estella – różnorodne propozycje wzorów do każdej sypialni.

Poszukując pościeli, która wpasuje się w aranż Waszej sypialni, koniecznie zapoznajcie się z naszą ofertą. Różnorodność wzorów dostępnych na naszej stronie, pozwoli Wam wybrać tą najbardziej odpowiednią.

Lubicie naturę, a Wasz pokój urządzony jest w jasnych odcieniach zieleni? Komplet Madeira ozdobi przestrzeń sypialni trawiastym wzorem. Różne odcienie zieleni, z łagodnymi przejściami tonalnymi, przełamane delikatnymi, czerwonymi plamkami:

MADEIRA

Dla miłośników prostych, naturalnych wzorów i niebieskich barw, proponujemy pościel Casablanca. Wzorzysty komplet idealnie wpasuje się do wnętrz z dodatkami w morskich odcieniach:

CASABLANCA

Jeśli preferujecie minimalizm i jasne kolory, znajdziecie wiele propozycji w naszej ofercie. Maribo to komplet zachwycający wizualnie delikatnymi wzorami polnych kwiatów. To zrównoważona koncepcja do pokoju o jasnych barwach lub urządzonego w kontrastowych kolorach takich jak biel i szarości:

MARIBO

Zapraszamy po więcej modeli pościeli z bio bawełny, z którymi nie tylko odmienicie Waszą sypialnię, ale przede wszystkim zadbacie o dobre samopoczucie:

Więcej naszych kompletów pościeli z BIO bawełny znajdziesz w zakładce: BIO BAWEŁNA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *