Jakie akcesoria do sypialni będą pasować do określonego wzoru pościeli?

akcesoria estella

Dobór odpowiednich akcesoriów do sypialni zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji i stylu pomieszczenia, jednak istnieją pewne ogólne wskazówki dotyczące dopasowania akcesoriów do wzoru pościeli. Oto kilka przykładów.

Pościel jednolita

Gładka pościel o jednolitym kolorze, bez wzorów to ulubiony wybór minimalistów, którzy chcą dać pole do popisu dodatkom. Rośliny, stoliki, narzuty, świece, lampki, … te wszystkie dekoracje doskonale dopowiedzą historię, która zaczyna się właśnie w centralnym miejscu sypialni, na łóżku.

SMOOTH

Abstrakcyjne wzory

Można uzyskać równie ciekawy efekt, odwracając powyższą koncepcję – przy minimalistycznym charakterze ścian i aranżacji sypialni, zagrać ciekawą stylistyką pościeli. Przewagą tej koncepcji jest większa elastyczność wnętrza, czyli możliwość częstej wymiany motywów stylistycznych poprzez dobór różnych modeli pościeli.

CANDELA

Pościel w paski

Jeśli wybraliście pościel w paski, warto postawić na akcesoria w jednym z kolorów zaczerpniętych z pościeli lub w kolorze neutralnym, który będzie stanowił harmonijne tło dla pasków. Możecie zdecydować się na poduszki w jednym z kolorów pościeli, narzutę lub pled w neutralnym kolorze, a także na dodatki w kontrastowym kolorze, np. w kolorze żółtym lub czerwonym.

LOVIS

Pościel w kwiaty

Do pościeli z kwiatowym motywem warto dobrać akcesoria w kolorach, które występują na pościeli. Możecie postawić na poduszki z kolorowymi kwiatami lub w barwie wybranego motywu. Wybierzcie  narzutę w kolorze liści lub dodatki w pastelowych odcieniach, które idealnie będą harmonizować z kwiatowym motywem.

PRIMAVERA

Pościel w geometryczne wzory

Jeśli zdecydowaliście się na pościel w geometryczne wzory, warto dobrać do niej proste i minimalistyczne akcesoria, które nie będą konkurować ze wzorem na tkaninie. Możecie postawić na poduszki w kolorze wybranego kształtu. Narzutę lub dywanik utrzymajcie w kolorze neutralnym lub w odcieniu wybranego motywu pościeli.

Pościel z motywem zwierzęcym

Do pościeli z motywem zwierzęcym warto dobrać akcesoria w kolorach, które występują na pościeli i  będą stanowiły harmonijne tło dla wybranego wzoru. Możecie postawić na poduszki w tonacji zaczerpniętej z motywu, a pled i zasłony utrzymać w neutralnej kolorystyce. Przetestujcie dodatki w kontrastowym kolorze, np. czerwonym lub czarnym.

Dobór akcesoriów, takich jak tkaniny dekoracyjne – dywaniki, zasłony, pledy, narzuty, poduszki oraz rośliny, świece, ramki do zdjęć, które wypełnią przestrzeń sypialni zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji i stylu pomieszczenia. Warto zwrócić uwagę na kolorystykę i wzór pościeli, aby stworzyć harmonijne wnętrze. Ważne jest, by nie przesadzić z ilością akcesoriów dekoracyjnych i nie przytłoczyć wnętrza, a przy wyborze kierować się konsekwentnym nawiązywaniem do przyjętej kolorystyki i motywu wiodącego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial