Technologie druku w Estella: Od pomysłu do gotowego produktu

Kiedy myślimy o pościeli, często wyobrażamy sobie miękkość tkaniny, komfort snu i oczywiście piękne wzory. Ale jak te wzory trafiają na naszą pościel? Dzisiaj przyjrzymy się bliżej technologii druku reaktywnego w firmie Estella, dzięki której zwykła tkanina zamienia się w prawdziwe arcydzieło.

Jednym z kluczowych aspektów wpływających na estetykę i funkcjonalność pościeli jest sposób jej druku. Na rynku dostępne są różne technologie drukowania na tkaninach, wśród których druk reaktywny i pigmentowy są najbardziej popularne. Chociaż obie technologie mają swoje zalety, różnią się pod względem procesu produkcji, wytrzymałości koloru i ogólnego wyglądu. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej tym dwóm metodom druku, porównując je i analizując, w jakim kontekście każda z nich działa najlepiej w przypadku pościeli.

Druk reaktywny vs. druk pigmentowy w przypadku pościeli

 1. Definicja:
  • Druk reaktywny: To metoda druku, w której farby reaktywne tworzą trwałe połączenie z włóknami tkaniny, co skutkuje długotrwałym i intensywnym kolorem.
  • Druk pigmentowy: Jest to proces, w którym pigmenty są nakładane na powierzchnię tkaniny i utrwalane za pomocą spoiw.
 2. Wytrzymałość koloru:
  • Druk reaktywny: Kolory są bardziej trwałe i mniej podatne na blaknięcie, ponieważ farba reaguje chemicznie z włóknem tkaniny.
  • Druk pigmentowy: Kolory mogą być mniej trwałe i bardziej podatne na blaknięcie, zwłaszcza po wielokrotnym praniu, ponieważ pigmenty są tylko nakładane na powierzchnię tkaniny.
 3. Zastosowanie:
  • Druk reaktywny: Idealny do luksusowej pościeli i tam, gdzie konieczna jest wysoka jakość i trwałość koloru.
  • Druk pigmentowy: Często stosowany w tańszych produktach lub tam, gdzie nie jest wymagana długotrwała trwałość koloru.
 4. Koszty:
  • Druk reaktywny: Zwykle droższy w produkcji ze względu na skomplikowany proces chemiczny i potrzebę używania specjalnych farb.
  • Druk pigmentowy: Często tańszy w produkcji, ale może wiązać się z niższą jakością i trwałością.
 5. Wykończenie i uczucie:
  • Druk reaktywny: Daje miękkie i przyjemne w dotyku wykończenie, ponieważ farba wnika w głębokość włókna.
  • Druk pigmentowy: Może dawać nieco szorstkie uczucie, ponieważ pigmenty są nałożone na powierzchni tkaniny.

W przypadku pościeli, wybór techniki druku może wpływać na jakość, trwałość i ogólny wygląd produktu. Druk reaktywny jest często preferowany dla pościeli wyższej klasy ze względu na jego trwałość i jakość. Jednak druk pigmentowy może być bardziej ekonomiczny w niektórych zastosowaniach.

Estella druk cyfrowy
Technologia drukowania bezpośrednio z pliku cyfrowego, umożliwiająca szybkie tworzenie wysokiej jakości wydruków z możliwością indywidualnej personalizacji.

2. Proces tworzenia wzoru w Estella:
Wszystko zaczyna się od kreatywnego pomysłu. Nasi projektanci tworzą unikalne wzory, inspirując się naturą, modą czy sztuką. Kiedy wzór jest gotowy, przekształca się go w cyfrowy projekt, który jest następnie gotowy do drukowania.

Estella druk offsetowy
Technika, dzięki której uzyskuje się precyzyjne i trwałe wzory na tkaninach, szczególnie przy produkcji na większą skalę

3. Drukowanie i magia barwników reaktywnych:
W technologii druku reaktywnego, barwniki są nanoszone na tkaninę przy użyciu specjalnych maszyn. Kiedy barwnik znajduje się na tkaninie, poddaje się go procesowi utrwalania, dzięki czemu łączy się on na stałe z włóknami. To właśnie dzięki temu procesowi nadruki Estella są tak jasne, wyraźne i trwałe.

Proces druku cyfrowego pościeli Estella

4. Ostateczne wykończenie:
Po drukowaniu tkanina jest myta i suszona, aby usunąć wszelkie pozostałości barwnika i przygotować ją do dalszego procesu produkcji. Następnie jest ona przycinana, szwana i pakowana, aby trafić prosto do Twojego domu.

Proces czyszczenia oraz płukania tkaniny

Technologia druku reaktywnego to prawdziwa rewolucja w świecie tekstyliów domowych. Dzięki niej pościel Estella nie tylko zachwyca pięknymi wzorami, ale także gwarantuje trwałość i jakość na lata. Wybierając produkty Estella, inwestujesz w komfort, styl i niezrównaną jakość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial